guitar

INFORMACE K METROPLEXU & FAQ

METROPLEX
04-06.03.16
PRAHA

ZÁZEMÍ AKCE:

Na místě budou mobilní záchody, dá se očekávat proměnlivá teplota (některá místa jsou studenější, jiná disponují téměř pokojovou teplotou, na některých bodech budou umístěna plynová topidla. V prostoru bude místnost na převlečení, primárně ale bude určena pro interprety programu. Uděláme regály na zavazadla, ale nebudeme na ně zajišťovat hlídaný prostor, cenosti proto mějte prosím u sebe.

VLASTNÍ RIZIKO:

Prostor je hůře osvětlený a člověk, který nebude na 100% opatrný nebo bude opilý, si může docela snadno ublížit (například se praštit co čela v místech se sníženým podhledem). Každý účastník je v prostoru na vlastní nebezpečí a toto musí potvrdit svým podpisem při vstupu na festival. Za jiných podmínek by něbylo možné METROPLEX uspořádat.

KOSTÝM:

Vhodný kostým v postapokalyptickém duchu je vřele doporučený, vítaný a celá akce je pořádána s tím, že návštěvníci by měli dorazit náležitě okostýmovaní. Můžete ale dorazit i bez něj a užít si METROPLEX.

ZBRANĚ:

Jen jako atrapy, dekorace a stylové doplňky. Na akci nebude vpuštěn nikdo s reálnou zbraní, díky které by mohlo dojít k ublížení na zdraví, nebo porušení zákonů ČR.

SPANÍ:

Jak již bylo zmíněno jinde, v Metroplexu mežete i přespat! Což vám jen tak někdo nenabídne. Nicméně lze to pouze za specifických podmínek. První z nich je registrovat se na Metroplex a uvést, že chcete přespat.

Ke spaní bude určená hala, ve které poběží především denní program. Tzn. v noci tam bude větší klid než v hale s barem a hudbou. Bohužel ale prostory Metroplexu nejsou nafukovací a přes den všude poběží program a mnoho míst zaberou stánky a atrakce. Vaše ležení, tedy místo na spaní, si budete moct rozložit jen na noc a ráno vás budeme budit a směřovat k jeho úklidu (to se týká především sobotního rána). Na odložení svých věcí během dne budeme chtít vyhradit prostor. Kapacita ale také nebude nekonečná. Prosto si s sebou zkuste vzít pouze nezbytné věci.

DALŠÍ INFORMACE A PRAVIDLA:

PES - nesmí do prostoru a asi by je to ani nebavilo.

KOUŘENÍ - prostor je nekuřácký, kuřáci smí kouřit u vchodu, nebo v prostorách pro kouření vyhrazených.

KONZUMACE - budeme zajišťovat stravování i pitivo na místě. Na baru bude k dostání chlast, u plotny zase několik jídel. Proto uvítáme, když podpoříte naše snažení zakoupením nabízeného a vlastní jídlo a pití si spucujete mimo festival.

SPANÍ - na místě bude možné přespat na zemi v hale oddělené od baru a muziky. Kvůli poměrně omezenému prostoru je potřeba, abyste si své ležení rozložili spíše až před spaním.

FAQ

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY:

Jaká ta bude v prostoru teplota? A bude tam prach jako minule?

Teplotu je těžké odhadnout, ale prostory se docela rychle dají zadýchat. Doporučujeme si brát oblečení, které se dá vrstvit. Teplotu se budeme pokoušet měřit a během akce uveřejňovat na facebooku. Očekáváme, že na místě bude rozhodně tepleji než venku. Prachu naopak je na místě velice málo. Sutiny žádné.

Dá se na místě parkovat?

V tržnici je spousta parkovacího místa, ale je placené. První hodina je zdarma a pak už se platí 40Kč za hodinu. Další možnost je zaplati parkování za den - vyjde to na stovku, ale musí se objednat předem (prý). Poslední možnost je zkusit štěstí v tzv. "zelených zónách" v okolí, kde je parkování zdarma od Pá 18:00 do Po 8:00. Doporučujeme nechat káru jinde nebo se ozvat dost předem.

Co je v ceně?

Cena registrace je za všechny tři dny s tím, že program je především v pátek a v sobotu. Za komorní larpy se platí zvlášť. V ceně také nejsou filmy v Oku - jde o jiný festival ač tematicky propojený.

Můžu na vstupu nějak ušetřit?

Zaplatit předem. Je také možné, že budeme potřebovat pár dobrovolníků na konkrétní práce V PRŮBĚHU festivalu. Zvažujeme také párty vstupy pouze na večer pro lidi, kteří nebudou chtít nebo moct strávit na festivalu víc než jeden večer. Ještě ale nejsme pevně rozhodnutí.

Dá se tam spát?

Dá. Na zemi ve svých spacích potřebách. Místa bohužel není moc, tak bude nutné si spací potřeby rozložit až před spaním. Pražským doporučujeme spíše spát doma, noční doprava je velice blízko. Dobrá zpráva také je, že hudba a bar budou v jiné hale než spaní. Ráno vás ale budeme budit (v neděli asi ne).

Potřebuji kostým?

Ve zkratce - kostým není povinný, ale rádi vás v něm uvidíme ;-)

Můžu tam něco prodávat?

V Metroplexu můžete libovolně měnit a prodávat různé věci (v rámci zákonů ČR). Po "profesionálnějších" prodejcích, kteří by chtěli na prodej nějakou plochu, chceme nějakou věc do tomboly. Kontaktujte nás. Nejlepší čas pro prodej a nákup bude v sobotu po poledni a dál, dokud nepoběží hlavní - večerní program.

Bude tam možné někam uložit cenné věci?

Ano. Ale pouze na noc a po dohodě. V tomhle myslíme především na prodejce. Na zavazadla plánujeme postavit nehlídané regály.

Nepřišel mi mail s platebními údaji nebo potvrzením platby. Je to ok?

Tohle nám bohužel nějakou dobu trvá a děláme to v hromadných dávkách. Dejte nám nějaký ten den. Kdyby to mělo trvat už týden, je fakt něco špatně. O tom, že byla odeslána nějaká dávka mailů, také upozorňujeme na facebooku.
Za přihlášení považujeme vyplnění přihlášky (gform s několika otázkami). Za přihlášení nepovažujeme zakliknutí na facebooku nebo odeslání mailu přes formulář "napište nám" :-)

Je nutná registrace?

Ano. Metroplex je soukromá akce, tudíž chceme mít pod kontrolou, kdo na ní bude. Přihlásit se můžete předem nebo u vstupu. Což ale zdržuje obě strany, takže se prosím radši hlaste předem.

Je nějak omezená kapacita?

Předprodej míst bude trvat do 28.2. ať máme dost času na administrativu. Kapacita omezená není. Ledaže by se mělo dít, že tam přijde víc jak 400 lidí (neočekáváme to, ale co není, může být...)

Bude tam jídlo a pití?

Rozhodně! Tyto věci nám bude zajišťovat několik spřátelených skupin. Buďte na ně prosím hodní a podpořte jejich snahu nákupem přímo u nich za příznivé ceny ;-)

Budou na akci nějací cizí lidi?

Vzhledem k tomu, že se akce koná uprostřed památkově chráněné a zároveň hodně komerční zóny, tak budeme pod dohledem profesionální ochranky. Chovejte se proto prosím slušně, ať nemáme ostudu :-) Jiné cizí osoby na akci nebudou. Jde o soukromou akci. ZPĚT NA ÚVOD

guitar

PARTNEŘI METROPLEXU

JUNKTOWN

Na Junktownu se podílí věichni pořadatelé METROPLEXu, takže by bylo podivné, kdyby obě akce nebyly aspoň trochu provázané. Junktownu vděčíme především za mediální a materiální podporu. Junktown bude mít na Metroplexu i svůj stánek, kde bude možné si koupit nějaké první vstupy a hlavně si o Junktownu promluvit s jeho hlavním organizátorem. Prezentace Junktownu bude součástí sobotního programu.

Future Gate festival

Filmový festival zaměřený především na scify nám promítal na Junktownu v rámci postkatastrofického kina - FuturoGrafu. Už od prvního ročníku tohoto festivalu spolupracujeme kde se dá. Kluci tentokrát na svém festivalu vyhradili jeden večer přímo pro postapo, což se vzhledem k termínu může zdát nešťastně, ale ve skutečnosti ne. Mezitím co my budeme v neděli vyklízet Metroplex, vy můžete plynule přejít do kina Bio OKO na Letné a podívat se na dva postapo filmy, nebo se i zůčastnit besedy! Lidé v kostýmech vítáni!

ZPĚT NA ÚVOD

REGISTRACE

V PŘEDPRODEJI   300,-   / NA MÍSTĚ   400,-  

POZOR: Platba předem za avizovaných 300,- je možná nejpozději do 21.2.2016.
METROPLEX je neveřejnou akcí pro uzavřenou společnost. Pokud máte zájem se METROPLEXu zúčastnit, pak se stačí registrovat prostřednictvím následujícího formuláře s instrukcemi:

REGISTRACE ZDE

ADRESA METROPLEXU

HALA 36
Bubenské nábřeží 306
Praha 7
Czech Republic
GPS: 50°05'58.7"N 14°26'41.1"E

NAPIŠTE NÁM