guitar

JÍZDNÍ ŘÁD:

DEPO 1

PÁTEK

SOBOTA

PROGRAM DEPO 2
guitar

JÍZDNÍ ŘÁD:

DEPO 2

PÁTEK

SOBOTA

NEDĚLE

LARPY DO KRYTU
guitar

JÍZDNÍ ŘÁD:

KRYT

KOMORNÍ LARPY si bude možné zahrát v průběhu celého festivalu. Vybrali jsme pro vás komorní larpy s postapo tématikou, což je kategorie, která není mezi komorními larpy moc častá. Účastnit se takového larpu bude možné pouze po přihlášení předem a z hru je nutné si na místě připlatit 100Kč na osobu. Larpy budou probíhat v uzavřeném protileteckém bukru v části METROPLEXU zvané KRYT!

PÁTEK

SOBOTA

NEDĚLE

JAK SE PŘIHLÁSIT

Jak si zajistit účast na komorním larpu je prosté - přihlásíte se předem vyplněním formuláře ZDE!!!, kde si vyberete o jaký larp a v jakém termínu máte zájem. Dostanete něco málo materiálů k nastudování a postavu, kterou budete hrát. Celé se to dá přirovnat třeba k hraní Dračího Doupěte / D&D, ale více naživo. Komorní larpy se obvykle odehrávají v jedné místnosti. Takový larp většinou trvá 2-4 hodiny (často záleží na hráčích).

KOMORNÍ LARPY:

JSME MASO?

(7 hráčů, recenze larpu na larpové databázi zde)

Chemické a nukleární zbraně, genetické experimenty, pokusy s viry… Udělali jsme si to sami. Skupina lidí stojí na prahu apokalypsy a ty jsi jedním z nich. Jakou cenu má tvůj život?
Larp se odehrává v současné Americe v blíže nespecifikovaném městě. Téma je zombie apokalypsa, ale ta tvoří jen pozadí příběhu, důležitá otázka je, kdo má vlastně právo na život a jestli jsou lidé opravdu o tolik lepší, než zombie. Téměř všechny postavy, které jsou v larpu, byly na benzinové stanici nedaleko svého satelitního městečka, když se staly svědky rychle postupujících a hrotících se událostí. Nakupovali a tankovali, najednou se nějaký muž ve středních letech skácel k zemi a vzápětí se zvedl, zaútočil na nejbližšího člověka. Před benzinku se přiřítilo auto, srazilo se se stojícím kamionem a tím se zastavilo. Z něj se vypotácel další agresor, vypadal nemocně, bledě, oči zežloutlé a bezvýrazné, pohyby zrychlené a i když měl přeražené žebra a zlomené končetiny, nezdálo se, že by si toho všímal. Panika vypukla i před benzinkou, zvlášť když lidé začali vybíhat ven a všimli si masy běžících nakažených, která se velmi rychle přibližovala z městečka...

METRO 2033 - MÍROVÁ KONFERENCE

(5 hráčů, recenze larpu na larpové databázi zde)

Komorní larp pro 5 hráčů a 4 CP z post-apokaliptického světa Metro 2033. Vžijte se do role jednoho z pěti vůdců podzemních frakcí Moskevského Metra. Byl objeven komplex D-6 plný zbraní a zásob. Co se s ním stane? Bude rozdělen mezi všechny frakce? Jak dopadne první mírová konference v historii Metra?

SpP: Sklep

(8 hráčů, premiérové uvedení)

V osadě Dobrá voda se v jednom sklepě schází skupinka spiklenců. Lidí, kteří do nedávna vládli osadě a stáli pevně proti jejímu připojení ke konkurenční frakci - k Jednotě. Do dneška si mysleli, že mají osadu pevně ve svých rukou, ale vše nasvědčuje tomu, že situace se nečekaně změnila!
Co to pro ně znamená? Jak k tomu vůbec došlo? Zradil někdo nebo byla Jednota prostě lepším soupeřem než předpokládali? Půjde takový vývoj zvrátit? To jsou věci, které si spolu budou muset vyřešit, než se pustí do dalších kroků. Povede se jim to? O tom můžete rozhodnout pouze vy, když na sebe na chvíli vezmete jejich roli.
Sklep je komorní larp z prostředí Světa po Pádu pro osm hráčů. Je samostatně funkční a není třeba znalostí speciálních reálií nebo být fandou postapa. Hra je zaměřená především na získávání informací, rozplétání tajemství, osobních příběhů a o nějaké té detektivní práci. Larp neřeší pohlaví hráčů. Může ho hrát libovolný poměr žen a mužů.

CELOPLEXOVÝ PROGRAM
guitar

VEDLEJŠÍ KOLEJ

Mimo hlavního programu v DEPU 1 a DEPU 2 nabízí METROPLEX mnoho dalšího. Navíc i některé části hlavního programu potřebují obšírněji objasnit. Tak si prostuduj dostupné informace, ať ti nic neunikne.

ČAJOVNA POSLEDNÍ PATRO

Klidné místo pro osvěžení v zároží "ČEKÁRNY"
Stylově vyzdobená čajovna je tady pro všechny návštěvníky, kteří si chtějí odpočinout od neustálého programu ve vedlejších halách. Mimo klidu nabídne POSLEDNÍ PATRO i exotické nápoje, chuťovkym i azyl pro hráče předzánikových her.

BAZAR

Tržiště v "DEPU 1" po celou dobu
BAZAR je místě, které nenajdete jinde v pustině. Prodejci, šmelináři, překupníci na se na jednom placu snaží zaujmout návštěvníky Metroplexu. Na BAZARU narazíte na ty nejroztodivnější kusy. Otrhané fešácké hadříky, zaprášené doplňky, kožené výrobky a mnoho dalšího vám mimo jiné nabídnou VAŠEK alias REZ, SIKRA, PSYHO.NEST, HENRY i NOVA. Zaručeně funkční zbraně, chladné i palné, předvedou ROBERT, BOBBY I Jarinovy překupníci. Šperky, stylové ozdůbky i orientální zboží můžete okouknout u Eleanori, Viktorie nebo PsyGallery. Tohle a mnohé další zboží i prodejce potkáte v průběhu celého festivalu na BAZARu v Depu 1.

VÝSTAVAVA DarkVision

Obrázky ze světa kolem nás v "ČEKÁRNĚ"

Fotografové z nedaleké pustiny nám Metroplex vyzdobí svými obrázky. Ateliér DarkVision se zaměřuje na focení modelů hlavně alternativních stylů (Gothic, Steampunk atd.) Od roku 2015 pořádá čím dál tím oblíbenější tématická focení s volným vstupem, kde si příjdou na své jak modelové se zajímavým kostýmem, tak fotografové hledající nové tváře. V METROPLEXU dostanete šanci okouknout jejich práce ve stylu Postapo a případně si i obrázky zakoupit.

REZAVÁ HERNA

Předapokalyptické deskové hry najdete v "ČEKÁRNĚ"

Jedinečná sbírka her, které unikly apokalypse! Je libo trochu zklidnit tempo? Nebaví vás ty upocené davy před pódiem? Pojďte si zahrát! V HERNĚ vám nabídneme vše od herních rychlovek, které okamžitě pochopíte, až po stylové záležitosti, od kterých nebudete chtít odejít zpět k pódiu. Přehled všeho co HERNA nabízí najdete v ČEKÁRNĚ před čajovnou!

HADRO-SERVIS

Na hraní si s hadry do "DEPA 1"

Všichni kolem vypadají fešácky, jen ty jsi dorazil v čisťounké košilce a nažehlených kalhotách? Nevadí, zde se můžeš zprasit a zároveň se i něco přiučit. Dáváme vám k dispozici nářadí a náčiní, se kterým si můžete doladit své oblečení dle libosti. V jednoduchých návodech najdete postupy jak se vyfešákovat a doladit. Přítomný Servisák za kus párku, nebo pivko poradí, co se s čím dá udělat, nebo co si na svém vohozu doladit. A pokud by byl zájem si zde vytvořit úplně nový kousek oblečení, pak si sem klidně dotáhněte potřebný základ a na místě už nějaké ty cetky a šmuky seženete.

Hvězdy pustiny

Staň se legendou METROPLEXU!
Staňte se držitelem titulu Hvězda pustiny. V pátek večer v rámci bloku Hvězdy pustiny, který poběží v pátek večer v DEPU 2, můžete stanout na podia Metroplexu a předvést Váš kulturní postapo výstup. Stand-Up, kapela, divadlo, kouzelnické číslo, tanec, cokoliv čím myslíte, že lidi dokážete rozesmát nebo naopak ohromit. Nejlepší dostanou titul Hvězdy pustiny, nekonečnou slávu a oceníme je také věcnými cenami.
Přihlásit se mohou jednotlivci nebo skupiny s programem od 3 do 15 minut. Případné zájemce prosíme, aby se přihlásili dopředu na náš mail. Domluvíme detaily.

Openmajk

Každý může zazářit s mikrofónem na pódiu
V průběhu festivalu budou mezi jednotlivými bloky krátké prostoje na přestavbu a přípravu dalšího programu. V těchto momentech můžete oslovit moderátora a poprosit o Open Majk, a ten Vám dle možností vyhoví. Dostanete 2 minuty na to, abyste mohli oslovit shromážděný dav a zaujali ho svým projevem, seznámili jej s akcí, kterou pořádáte, vyznali lásku své milé, popovídali o nějakém postapo film, anebo cokoliv jiného. Podotýkám dopředu, že limit 120 sekund se musí dodržet. Vyhrazujeme si právo vypnout a posléze zlynčovat vše, co bude nevhodné pro uši mladistvých účastníků, nebo se nám prostě nebude líbit. Open Majk slouží k prezentaci Vašich nápadů, nikoliv k prezentaci pokleslé slovní zásoby a reprodukci prehistorických počátků verbální komunikace. Tak nám připravte něco pěkného, nad čím se všichni v METROPLEXU pobavíme.

SOUTĚŽ O NEJKRUTĚJŠÍ HADRY

Ukrutně dobré hadry si zaslouží ocenit

Stylová příprava krutý vohoz je potřeba náležitě ocenit. My v METROPLEXU si toho vážíme a proto oceníme návštěvníka s těmi nejlepšími a nejkrutější hadry. Zkusit to může každý, stačí si u vstupu vzít praktickou kartičku a najít všechny důležité místňáky z METROPLEXU, kteří vás spravedlivě ohodnotí. Několik nejlepší se v závěru sobotního večera koukne na pódium v DEPU 2 a dostane fakt skvělé ceny.

TOMBOLA

Každý může vyhrát, každý se může zúčastnit

Co patří ke každé párty v METROPLEXU? Tombola! V pustině už dávno nezakopneš o praktické věcičky. Co šlo, to se rozkradlo, zničilo, nebo sežralo. Ale tady v METROPLEXU tradičně nabízíme krásné, nebo praktické věcičky pro naše ctěné hosty. Takže neváhejte a kupujte si lístky do tomboly, protože vyhrát může skutečně každý! Vyhlášení toboly na vás čeká v sobotu večer v DEPU 2.

STÁNKY A DEKORACE

Je Vám to pořád málo, chcete více?

Některé gangy si chtěli na Metroplexu postavit svůj vlastní camp, ale nic není zadarmo. Každý metr v METROPLEXU něco stojí - musí se líbit a bavit návštěvníky. Těšit se můžete na JUNKTOWN, NÁJEZDNÍKY, STŘELNICE z Pustiny, nebo hororově vyzdobená zákoutí.

ZPĚT NA ÚVOD

REGISTRACE

V PŘEDPRODEJI   300,-   / NA MÍSTĚ   400,-  

POZOR: Platba předem za avizovaných 300,- je možná nejpozději do 21.2.2016.
METROPLEX je neveřejnou akcí pro uzavřenou společnost. Pokud máte zájem se METROPLEXu zúčastnit, pak se stačí registrovat prostřednictvím následujícího formuláře s instrukcemi:

REGISTRACE ZDE

ADRESA METROPLEXU

HALA 36
Bubenské nábřeží 306
Praha 7
Czech Republic
GPS: 50°05'58.7"N 14°26'41.1"E

NAPIŠTE NÁM